Hakkımızda....
Slider

      ALCAS Alüminyum, profil üretimini Çorlu Tekirdağ’da kurmuştur.  Tek ekstrüzyon pres ile başlayan üretimini daha sonra üç ekstrüzyon prese, yıllık üretim kapasitesini de 22.000 tona çıkarmıştır. Tesisin kurulurken, yapılacak yatırımlar öngörülmüş,planlama ve yerleşim bu minvalde yapılmıştır. Pres yatırımından hemen sonra kalıp ihtiyacını karşılamak için kalıphane tesisi kurulmuş, kalıp üretimi için gereken tezgah ve makinalar alınarak üretime başlanmıştır. Kalıphane hem ürün çeşidini artırıcı bir misyon üstlenmiş,hem de kalıp maliyetlerine ve teknolojisine katkı sağlamıştır. Firmamızın Ar-Ge  departmanına da katkı sağlayan kalıphanemiz, geliştirdiği profil kalıplarını hassasiyetle üretmiş,gereken testleri tamamlayarak,profil üretiminin önünü açmıştır.

    Kendi alanında ülkemizin en ileri teknolojisine sahip olan eloksal tesisinin kurulumunu gerçekleştirmiştir. . Bu tesiste yıllık 11.000 ton eloksal yapılabilmektedir. Eloksal kalitemiz dünya standartlarına uygun kalitededir. Çeşitli renk ve kalınlıklarda eloksal kaplanabilmektedir.

    Elektrostatik boya hattı çift boya kabinli olarak devreye alınmıştır. Ülkemizde 10 mt. uzunluğunda profil boyama kapsitesine sahip olan donanımlı ve modern bir boyahanedir. Ayrıca Ahşap desen transferi yapılan bir hattımızda da profillere Ahşap desen kaplanmaktadır.

   Müşterilerimizin üzerinde çeşitli işlemleri yapılmış profil ve parçalar istemesi, mekanik hattın kurulmasını sağlamıştır. Kurulan bu hatta , kesme, delme, bükme, çapak alma, barkodlama ve müşterilerimizin talep ettiği başka her türlü profil işleme işleri yapılmakta ve isteğe uygun olarak paketlenmektedir.

TSE, GOST, CE, CPTP, ISO, QUALONAT, QUALICOAT, IFT ROSENHEIM, İSO9001 vb. belgeleri alarak, hem ürün, hem de personel kalitesini üst seviyelere çıkarma çabasında olduğunu ispatlamıştır..

    Ürettiği ürünlerin yukarıda saydığımız , kalite belgelerini ve sertifikasyonlarını bağımsız kuruluşlara yaptıran firmamızın önü ihracat için açılmıştır. Dünya pazarına ürünlerini sunmuş, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 20 den fazla ülkeye ürünlerini ihraç etmiştir. Bu alanda faaliyetlerini artırarak, Amerika pazarına da ürün göndermeye başlamıştır. Üretimindeki ihracat oranı %40 seviyesini geçmiştir.

    Alüminyum giydirme cephe, kapı, pencere sektöründe uzman firmamızın tesislerindeki üretimin %35’i kapı, pencere, cephe profilleri gibi mimari ürünlerden oluşmaktadır.  Tüm sistemlerimiz çeşitli deneyler ve testlerden geçirilmektedir. Ürününü müşterisine sorunsuz ulaştırmayı hedefleyen ARGE departmanımız sizlerden gelecek her türlü talebi dikkate alıp, en uygun çözümleri sunmaktadır.

 

Grup Firma ve Markalarımız

NcLogoSef2
alcastonelogo-01
logo1
innowall-logoşeff

     ALCAS Aluminium Profile Systems, Alcas Metal Sanayi A.Ş.’nin patentli markası olup Çorlu Tekirdağ’da 42.000 m² arazi üzerinde 31.000 m² kapalı alana kurulmuştur.  1.540 ton’luk, 1.800 ton’luk ve 2.750 ton’luk ekstruzyon preslerde profil üretilmektedir. Yıllık üretim kapasitesi 22.000 tondur. Diagonal olarak 1 cm’den 32 cm genişliğe kadar her türlü profil üretimi yapılabilmektedir. Ham profil olarak 13.60 cm’ye kadar termikleme, sevketme imkanına sahiptir.

    Eloksal tesisimiz yıllık 11.000 ton profile eloksal yapma kapasitesine sahiptir. Eloksal banyolarımızın boyu 8 m olup net 7.60 cm uzunluğa kadar olan profiller eloksal yapılabilmektedir. Tesisimizde standart 12 mikron kaplamanın yanı sıra isteğe bağlı özel olarak 5 mikrondan 30 mikrona kadar eloksal işlemi yapılabilmektedir. Türkiye’nin en ileri teknolojisine sahip eloksal tesisimizde polisajlı parlak profiller, satineli mat profiller ile gümüş, sarı, bronz, siyah renkli eloksalları aynı anda yapmak mümkün olmaktadır.

     Elektrostatik boya hattımız çift boya kabini ve 36 mt fırın uzunluğu ile yıllık 7.000 ton alüminyum profili, 180 çeşit RAL renklerine boyayabilmektedir. Boyahanemizde 10 mt uzunluğa kadar profiller boyanabilmektedir.

       Alüminyum profil sistemlerimizin tüm kalıpları fabrikamız bünyesindeki kalıphanemizde üretilmektedir. Gelişmiş CNC makinalara ve ekipmanlara sahip olan kalıphanemizin, yıllık kalıp üretim kapasitesi 1.400 adettir. Firmamızın kendi AR-GE departmanında geliştirmekte olduğu sistemlerin kalıpları, büyük bir hassasiyetle üretilmekte çeşitli test aşamalarından sonra profil üretimine girilmektedir.

     Kesme, delme, bükme, çapak alma, barkodlama gibi işlemlerin yapılabildiği makina parkına sahip mekanik işleme hattımızda, müşterilerimizin talep ettiği her türlü profil işleme işleri yapılmakta ve isteğe uygun olarak paketlenmektedir.

   İmalatımızda 6063, 6060, 6061, 6005, 6082 alaşımlı hammaddeden F18’den F31’e kadar çeşitli sertlikte su soğutmalı üretim yapabilmekteyiz. Ürettiğimiz tüm ürünler DIN 12020, 12021, 12022 normlarına uygundur.

    Alüminyum giydirme cephe, kapı, pencere sektöründe uzman firmamızın tesislerindeki üretimin %35’i kapı, pencere, cephe profilleri gibi mimari ürünlerden oluşmaktadır.  Tüm sistemlerimiz çeşitli deneyler ve testlerden geçirilmektedir. Ürününü müşterisine sorunsuz ulaştırmayı hedefleyen ARGE departmanımız sizlerden gelecek her türlü talebi dikkate alıp, en uygun çözümleri sunmaktadır.

      Kurulduğu günden beri ihracata odaklanan firmamız, üretiminin %40’ını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 21 ülkeye göndermektedir. Firmamız yurt içinde de 300’ü aşkın bayi ve kurumsal müşteriye hizmet vermektedir. Gelişen zaman içinde TSE, GOST, CE, CPTP, ISO, QUALONAT, QUALICOAT, IFT ROSENHEIM gibi bir çok kalite ve standartlar belgelerini de almıştır.